جزئیات آمار بنگاه‌های تعطیل/شناسایی۱۴۱۳بنگاه مشکل‌دار


جزئیات آمار بنگاه‌های تعطیل/شناسایی۱۴۱۳بنگاه مشکل‌دار

مطابق آمارهای رسمی در سال گذشته ۱۴۱۳ بنگاه مشکل‌دار و ۲۰۶ بنگاه تعطیل شناسایی شده است.

آمارهای رسمی از وضعیت بنگاه‌های ‌«مشکل دار» و «تعطیل» نشان می‌دهد در سال گذشته، هزار و ۴۱۳ بنگاه مشکل‌دار در سطح کشور توسط وزارت کار شناسایی شده است. علاو بر این، در سال گذشته ۲۰۶ بنگاه اقتصادی تعطیل شده است.

بر این اساس، بررسی آمار تعداد بنگاه‌های مشکل دار و تعطیل طی سال گذشته، حاکی از آن است که تعداد بنگاه‌های مشکل‌دار در سال ۹۴ هزار و ۳۶۷ بنگاه بود که در سال ۱۳۹۵ به ۱۲۴ واحد به این بنگاه‌ها اضافه شد تا در سال ۹۵ هزار و ۴۹۱ بنگاه اقتصادی کشور با مشکل مواجه شدند.

البته در سال ۹۶ نیز، تعداد بنگاه‌های دارای مشکل ۷۸ واحد کمتر از سال ۹۵ بود به طوریکه تعداد این بنگاه‌ها در سال گذشته به هزار و ۴۱۳ واحد کاهش یافت. مشکلاتی از قبیل نداشتن سرمایه در گردش کافی، تعویق حقوق کارگران و افزایش هزینه های جاری این بنگاه‌ها را با مشکل مواجه کرده است.

تعداد بنگاه‌های مشکل‌دار شناسایی شده طی سه سال گذشته

در همین زمینه، بهمن ماه پارسال بود که احمد مشیریان، معاون روابط کار وزیر کار نیز از شناسایی ۱۴۰۰ بنگاه مشکل‌دار خبرداده بود که از این تعداد، ۱۷۰ شرکت مشکل حاد دارند. در همان زمان معاون وزیر کار از بررسی وضعیت بنگاه‌های دارای مشکلات حاد در کارگروه‌های استانی خبرداده بود.

اما  در بخش بنگاه‌های تعطیل، آمارها از افزایش واحدهای تعطیل طی سه سال گذشته حکایت دارد. بر این اساس طبق آمارهای رسمی وزارت کار در سال ۹۴ تعداد بنگاه‌های تعطیل کشور ۱۵۰ واحد بود که این بنگاه‌ها در سال ۹۵ با رشد ۱۸ درصدی به ۱۷۷ بنگاه رسید.

در سال ۹۶ نیز روند رو به رشد تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی ادامه داشت؛ به طوری که ۲۹ واحد تعطیل به این بنگاه‌ها اضافه شد. بنابراین تعداد بنگاه های تعطیل شده در سال ۹۶ با رشد ۱۶ درصدی به ۲۰۶ واحد افزایش یافت.

تعداد بنگاه‌های تعطیل شناسایی شده طی سه سال گذشته

کد خبر ۴۲۸۸۵۳۷
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۶