جزئیات برگزاری دهمین دوره نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه تشریح شد


جزئیات برگزاری دهمین دوره نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه تشریح شد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احمد عراقچی درباره جزییات برگزاری دهمین دوره نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه که ۲۶ تا ۲۹ فرودین در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد، گفت: در حال حاضر نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه پس از ۹ دوره، به یک برند بین المللی نمایشگاهی تبدیل شده و در دنیا با نام ایران فاینکس(IRAN FINEX) شناخته می شود.

وی با بیان اینکه دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه در مساحتی بالغ بر ۳۴۰۰۰ متر مربع برگزار خواهد شد افزود: در این نمایشگاه، سه صنعت مهم حوزه مالی و اقتصادی کشور حضور دارند و ایران فاینکس در واقع بزرگترین نمایشگاه حوزه مالی کشور محسوب می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: برای برگزاری فاینکس ۲۰۱۷، بهره برداری از ۱۱سالن در فضایی بالغ بر ۱۶ هزار متر مربع پیش بینی شده و ۱۶هزار متر مربع دیگر نیز به فضای محیطی این نمایشگاه اختصاص دارد.

به گفته عراقچی، فاینکس ۲۰۱۷ ویترین بازار سرمایه کشور است و ارکان بورس، کارگزاری ها، شرکته ای تامین سرمایه، شرکت های مشاور سرمایه گذاری، موسسات اعتباری، شرکت های خدمات بازار سرمایه، شرکت های پذیرفته شده در بورس و بانک ها و بیمه ها در آن فعالیت خواهند داشت. تا کنون بیش از ۱۶۰ شرکت برای حضور در این نمایشگاه ثبت نام کرده اند و تا به امروز بیش از ۱۰ هزار مترمربع فضای نمایشگاهی جانمایی شده است.

وی درباره اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت: معرفی توانمندی ها، دستاوردها و پتانسیل های صنعت مالی ایران در داخل و خارج همگام با تغییرات سال های اخیر،ایجاد شرایط لازم برای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی،تشریح ظرفیت های بازار مالی برای عموم مردم،آموزش روش های مناسب سرمایه گذاری و حفاظت از سرمایه در فضای کسب و کار،ایجاد فضای فرهنگی و تخصصی برای اقشار مختلف جامعه بویژه گروه سنی کودک و نوجوان و ایجاد فضای مناسب گفتگو، تعامل و مذاکره بین علاقه مندان، دانشجویان، کارشناسان، متخصصان، پیشکسوتان و فعالان بازار مالی داخلی و بین المللی از مهمترین اهداف برگزاری ایران فاینکس ۲۰۱۷ است.

عراقچی به برنامه های نهایی شده ایران فاینکس ۲۰۱۷ اشاره و بیان کرد: این نمایشگاه با حضور مقامات سیاسی، اقتصادی، کارشناسان و متخصصین افتتاح خواهد شد و با توجه به اهمیت ابعاد بین المللی آن، شرایط حضور و بازدید میهمانان خارجی از غرفه های مختلف مهیا شده و در حاشیه آن از مشارکت کنندگان و حامیان مالی نمایشگاه تقدیر خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیش فرض برگزاری دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه افزایش سطح کیفی است، گفت: برای ارتقای سطح کیفی این دوره از نمایشگاه بازار مالی کشور، تلاش گسترده ای صورت گرفته و در این مسیر اجرای برنامه های مختلف از جمله برپایی دومین رویداد استارتاپ های مالی ایران، خاور میانه و شمال آفریقا هدف گذاری شده است.معرفی استارتاپ ها به نهاد ها و سازمان های حامی و سرمایه گذار و تامین مالی این پیشرو های اقتصادی، از اهداف برگزاری دومین رویداد بزرگ استارتاپی کشور است.

عراقچی ادامه داد: شرکتهای کوچک و متوسط و دانش بنیان پذیرش شده در فرابورس نیز در این نمایشگاه حضور دارند. مشارکت آنها در این رویداد بین المللی نوید بخش یک حرکت بزرگ در اقتصاد و صنعت مالی کشور است. برگزاری این نمایشگاه فرصتی مهم در اختیار دانش آموختگان، کارآفرینان و استارتاپ قرار می دهد و زمان انتظار و هزینه ورود به بازار کار را برای آنها کاهش خواهد داد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه یکی دیگر از اهداف مهم برگزاری ایران فاینکس ۲۰۱۷ فرهنگ سازی و آموزش است،بیان کرد: برای برگزاری کارگاه های تخصصی در هر سه حوزه بورس، بانک و بیمه و همچنین برپایی غرفه کودک و نوجوان به منظور فرهنگ سازی، آموزش و اطلاع رسانی، برنامه ریزی های لازم انجام شده است.

عراقچی با اشاره به اینکه تلاش شده برگزاری این نمایشگاه با جذابیت همراه باشد، گفت: در حاشیه این رویداد بین المللی، نمایشگاه کاریکاتور با محور اصلی بازار سرمایه برگزار خواهد شد و همچنین یکی از برنامه هایی که با هدف افزایش جذابیت فاینکس ۲۰۱۷ اجرا می شود مسابقه بورس کاپ است.

وی هدف از برگزاری بورس کاپ را آشنایی عموم جامعه با ساز و کار بازار سرمایه دانست و گفت: بورس کاپ در واقع شبیه ساز بورس است و در این بازی، بازدیدکنندگان در گروه های چند نفره، بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با هم مسابقه می دهند.

معاون اجرایی سازمان بورس با بیان اینکه دپارتمان های مدیریت مالی، اقتصاد و حسابداری دانشگاه ها می توانند با حضور در این نمایشگاه از نزدیک با دستاوردهای صنعت مالی و مدیران بخش های مختلف آشنا شوند و به تبادل نظر بپردازند، گفت: با همت و تلاش روابط عمومی سازمان بورس، هماهنگی های لازم برای حضور انجمن های علمی مانند انجمن مالی اسلامی، انجمن علوم مالی ایران و انجمن مهندسی مالی به عمل آمده و همچنین برای برگزاری کرسی های آزاد اندیشی اقتصادی، با دانشگاه های مهم کشور مکاتبات لازم انجام شده است.

عراقچی سایر برنامه های هدف گذاری شده در این نمایشگاه را بر شمرد و عنوان کرد: رونمایی از کتب مالی، انجام مصاحبه های اختصاصی با مدیران بیمه ها، بانک ها و ارکان بازار سرمایه، برگزاری نشستهای تخصصی جانبی در غرفه ها، بازدید دانشجویان و دانش آموزان از غرفه ها، ایجاد فضای مذاکرات دو طرفه و اطلاع رسانی روزانه از دیگر اقدامات پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر اهمیت نقش رسانه ها در توسعه بازار سرمایه از اصحاب رسانه دعوت کرد تا در کمپین اطلاع رسانی جامع نمایشگاه دهم مشارکت کنند و گفت: با توجه به تلاش بی وقفه خبرنگاران حوزه بازار سرمایه و نقش آنها در توسعه این بازار، برای رفاه اصحاب رسانه غرفه ستاد خبری نمایشگاه فعال خواهد بود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۳