عربستان به تثبیت تولید نفت می اندیشد/افت سهام نفت در بازارهای جهانی


عربستان به تثبیت تولید نفت می اندیشد/افت سهام نفت در بازارهای جهانی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، بلومبرگ در گزارشی نوشت، عربستان با وجود ثبت نام کشورش به عنوان بزرگترین تولید کننده نفت در شش ماه گذشته،تولیدش رو به کاهش گذاشته است که شاید این به خصوص در ۱۵ سال اخیر سابقه نداشته باشد.

تحلیل گران بازار انرژی از نشانه های افت سهام نفت عربستان در بازارهای مالی خبر می دهند،هرچند که به گفته آنها هنوز میزان افت سهام نفت عربستان شفاف نیست.

تجارت نفت به تغییرات تولید در ایالات متحده و کمی در اروپا و ژاپن متکی است؛ کاهش یا تثبیت تولید نفت عربستان که از اکتبر به بالاترین میزان خود رسیده،می تواند سهام نفت را تحت شعاع قرار بدهد.در حال حاضر بازار سهام ۳۸٫۶ میلیارد دلار تقاضای نفت خام از دست داد. در دوره مشابه ایالات متحده نزدیک به ۶۱ میلیون بشکه از معاملات نفت خام خود را از دست داده بود.

عربستان سعودی نمی تواند شاهد ادامه کاهش سهام خود در بازارهای جهانی باشد به همین دلیل کارشناسان پیش بینی می کنند که ریاض برای توازن بازار، از نیمه دوم ۲۰۱۷ مشارکت خواهد کرد.

هرچند که وزیر جدید انرژی عربستان سعودی بر این باور است که تقاضای دیگری در بازار ظهور خواهد کرد که عرضه و تقاضا هماهنگ خواهد شد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۵