پیش بینی آمریکا از سرنوشت نامعلوم بازار انرژی به دلیل شیوع کرونا


پیش بینی آمریکا از سرنوشت نامعلوم بازار انرژی به دلیل شیوع کرونا

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شینهوا، ادارهٔ اطلاعات انرژی آمریکا روز سه شنبه پیش بینی کرد که عدم قطعیت بازار انرژی به علت بیماری همه گیر کرونا همچنان باقی خواهد ماند چرا که تلاش ها برای مهار این بیماری و بازگشایی اقتصادها همچنان ادامه دارد.

این اداره در گزارش خود با عنوان “چشم انداز کوتاه مدت انرژی در ماه اوت” اعلام کرد که کاهش فعالیت های اقتصادی به علت بیماری همه گیر کووید-۱۹ باعث ایجاد تغییر در الگوی تقاضا و عرضه انرژی در سال ۲۰۲۰ شده است.

بر اساس این گزارش، ابهامات در چشم انداز همه منابع انرژی از جمله سوخت های مایع، گاز طبیعی، برق، زغال سنگ و انرژی های تجدیدپذیر همچنان ادامه دارد.

در مورد قیمت های نفت خام، این اداره پیش بینی کرد که در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ قیمت نفت برنت به طور متوسط ۴۳ دلار برای هر بشکه خواهد بود و در سال ۲۰۲۱ به متوسط ۵۰ دلار در هر بشکه افزایش خواهد یافت.

ادارهٔ اطلاعات انرژی آمریکا همچنین پیش بینی کرد که سطح موجودی بالا و تولید نفت خام مازاد، فشارها برای افزایش قیمت را در ماه های آینده محدود می کند.

 در این گزارش همچنین آمده است: اما با کاهش موجودی انبارهای نفت در سال ۲۰۲۱ این فشارها افزایش خواهد یافت.

ادارهٔ اطلاعات انرژی آمریکا تخمین زده است که موجودی جهانی سوخت های مایع در نیمه اول سال ۲۰۲۰ با سرعت ۶٫۴ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت و انتظار می رود که در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ با سرعت ۴٫۲ میلیون بشکه در روز و سپس در سال ۲۰۲۱ با سرعت ۰٫۸ میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۲