کسری بودجه آمریکا در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار می رسد


کسری بودجه آمریکا در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار می رسد
 
دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید اعلام کرد: با وخیم شدن درآمدهای مالیاتی، کسری بودجه آمریکا در سال جاری میلادی به بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

 بر اساس گزارش دفتر مدیریت و بودجه «کاخ سفید»، وخیم شدن درآمدهای مالیاتی ایالات متحده در سال جاری میلادی، منجر به کسری بودجه ۷۰۲ میلیارد دلاری آمریکا خواهد شد.

این در حالی است که رقم فعلی، ۹۹ میلیارد دلار بیشتر از پیش بینی انجام گرفته در کمتر از دوماه قبل است.

همچنین دفتر بودجه کاخ سفید اعلام کرد: کسری بودجه آمریکا در سال ۲۰۱۸ میلادی که از یکم اکتبر آغاز خواهد شد، با ۱۴۹ میلیارد دلار افزایش به ۵۸۹ میلیارد دلار خواهد رسید.

این درحالی است که قانونگذارن آمریکا در حال کار کردن بر روی لوایحی هستند که می تواند کسری بودجه بیشتری را برای آمریکا به همراه بیاورد.

بر همین اساس، کسری بودجه آمریکا در سال گذشته میلادی، ۵۸۵ میلیارد دلار ثبت شد و کاخ سفید علت آن را به سیاست های شکست خورده دولت قبلی نسبت داد.

در همین حال، «میک مالوانی» رئیس دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید گفت: افزایش کسری بودجه در کوتاه مدت منجر به متزلزل کردن نیاز جدی آمریکا برای حفظ نظم و انظباط سیستم پولی برای انجام فاینانس در ایالات متحده می شود؛ ضمن اینکه مردم اگر می خواهند آینده ای پر رونق و ایمن داشته باشند، باید تغییرات اساسی را در رابطه با اولویت های خرج کردن و سیاست هایی که از دولت قبلی به جا مانده، در دستور کار خود قرار دهند.

بر پایه این گزارش، در اواخر ماه «می» سال جاری میلادی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برنامه بودجه ای را پیشنهاد داد که به موجب آن هزینه های داخلی کاهش و وعده برقراری توازن در بودجه ایالات متحده ظرف یک دهه آینده دیده شده بود؛ اما مشکل آن این بود که بر پایه یک رشد اقتصادی خوش بینانه، تنظیم شده بود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵